ABOUT DOğAL TAşLAR

About doğal taşlar

About doğal taşlar

Blog Article

Beynin iki tarafını birbirine dengeler. Gerginliğin serbest bırakılmasını sağlar. Vücudun eril-dişil enerjisini dengede tutar. Enerji tıkanıklıklarını gidererek artworkışa sebep olur.

Avrupa’da bazı merkezlerde vüSlash & doğal taş analizi yapılıyor, taşın içindeki minerallerin o kişiye yarar sağlayıp sağlamadığını ölçebiliyorlar. Taşta bulunan mineral vücudunda eksikse o doğal taş teninle uyumlu çıkıyor ve onu kullanıyorsun.

Yakut hem doğal hem de değerli taşlar arasında yer alır. Etrafına ışık yayar ve nadir bulunur. Çok değerli bir taştır. Renk bakımından görenleri kendine hayran bırakmayı başarır. Genellikle kırmızı ve bordo renklerinde olur. En göz alıcı tonlardadır. Amerika ve Avrupa da çıkarılan bu taş, genel olarak Güney doğu asya da çıkarılmaktadır.

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve Web page adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Aventurin Taşı Özellikleri ve Faydaları: Aventurin taşı liderlik özelliklerini ve kararlılığın artırılmasında rol oynar. Diğer bir advertı ‘şans taşı’dır. Merhamet ve empati duygularını besler. Bir kararı sonuna kadar destekleme ve işin sonuna ermeye teşvik eder.

Bu gibi yüzlerce taşın kendine göre anlamları vardır. Her birinin anlamı farklıdır. Örneği alt kısımda paylaştık. Mesela ametist taşının anlamı tarihte sarhoş etmeyen taş anlamına gelmektedir. Taş isimleri ve anlamları farklı farklıdır. Renkli taşların anlamı da farklıdır. Dünyada bir sürü özel taş vardır bu özel taşların isimleri bulan kişilerden alınmıştır.

Yaratıcılık ve yetenekleri destekleyen apatit taşı aynı zamanda ilham taşı olarak bilinir. Ruh ve beden akışını tamamlayan bu taş sayesinde duygu, fikir ve inançlarınızı kolaylıkla dile getirebilirsiniz.

Hava grubunda yer alan Terazi burcunun doğal taşları pembe kuvars, opal, akik ve dumanlı kuvarstır.

Strese doğal taşlar ve depresyona karşı kullanılan aventurin taşı aynı zamanda kişisel gelişim konularında da yararlı etkilere sahiptir. Aventurin taşı ikizler, yengeç, aslan ve balık burçlarının taşları arasındadır. 

Su grubunda yer alan Balık burcunun doğal taşları mercan, ametist, yeşim ve akuamarindir. Bu taşlar arasında yer alan mercan ve ametist, Balık burcu kişilere enerjilerini dengelemek için yoğun titreşimler saçar. Aynı zamanda ihtiyaca yönelik diğer balık burcu doğal taşları da kullanılabilir.

Pirit taşı asıl olarak toprak elementinin hakim olduğu bir taştır ancak güneş sıcaklığı ve kendi gücündeki zenginlik nedeniyle ateş enerjisinin etkisine geçiş yapar. Bu özelliği sebebiyle eylem, canlılık ve irade taşı olarak bilinir.

Öncelikle bir kağıt kalem alın ve yaşadvertisementığınız sorunları tek tek yazın. Daha sonra bu sorun hangi çakrayla ilgili sorusuna bir yanıt bulmamız gerekiyor.

Akik taşı bileklik aldınız diyelim baş ağrınız var, iş stresiniz var. Günlük hayatla ilgili ruhsal ve fiziksel sorunlarınız var akik taşı bileklik takmaya başladıktan sonra aradaki farkı çAlright kısa bir süre içerisinde sizde hissedeceksiniz! Aynı zamanda akik taşının faydaları bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır.  

Strese iyi gelen doğal taşlardan sizlere bahsetmek istedik. Stres alan taşlar arasında en çOkay bilinen Akuamarin taşıdır. Akuamarin taşının inanılmaz bir sakinleştiricir.

Report this page